LED pásek RGB 3838 144LED/m 12V/10W

Kód: 3100042000
319 Kč / m 263,64 Kč bez DPH
Skladem (11,74 m)
Můžeme doručit do:
22.4.2024
Možnosti doručení

Barevný LED pásek RGB, u kterého se volí ovladačem žádaná barva.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Barevný LEDkový pásek je vhodný pro designové svícení, pro nasvícení barů, obchodů, klubů a všude tam, kde nestačí jednobarevný pásek. U RGB pásku si pomocí ovladače vzájemným mícháním tří základních barev (červené, zelené a modré), navolíte tu správnou barvu světla, která vám vyhovuje. Oproti jednobarevným páskům jsou u RGB pásku 4 kontakty a pro připojení je potřeba čtyřžilový kabel. Pro změnu barev se nejčastěji používá dálkový ovladač s přijímačem.

Při překročení doporučené maximální linie LED pásku dochází na konci pásku ke snížení svítivosti. Čím je pásek delší, tím bude pokles svítivosti větší. K zamezení poklesu svítivosti v případě potřeby dlouhých linií se doporučuje pásek napájet buď od prostředku a nebo z obou konců. Taktéž dlouhý přívodní káblík od zdroje k pásku (více jak 2-3m, záleží na průřezu vodiče) způsobí pokles svítivosti celého pásku. U RGB pásku při poklesu napájecího napětí (např. z důvodu příliš dlouhého kabelu) může docházet k nekorektnímu chování pásku při volbě barev. Pásek je napájen bezpečným napětím 12V DC. Sestavení osvětlení by měl provádět odborník s patřičnou kvalifikací. Při neodborném či nešetrném zacházení nebo špatném zapojení hrozí zničení pásku.

LED pásek potřebuje pro dlouhodobou správnou funkci provozní teplotu nejlépe do 50°C. Z tohoto důvodu se pásky lepí na hliníkové profily, které kromě dekorační a ochranné funkce zajišťují chlazení pásků. Maximální uváděné životnosti pásků jsou hodnoty při provozní teplotě do 30°C. Naložený hliníkový profil odvádí teplo lépe než zafrézovaný profil. Je rozdíl řešit chlazení pásků krátkodobě svítících a celodenně svítících.

Aby se LED pásek dobře chladil, je nutné, aby byl dokonale přilepený k hliníkovému profilu. Tento by měl být suchý, čistý a odmaštěný. Při lepení pásku je důležité pracovat s citem, aby neprasklo pouzdro čipu. Pokud k tomu dojde, jeden modul LED pásku nebude svítit. Pro letování spojů se používá mikropájka nebo pájecí stanice s teplotou hrotu kolem cca 300°C. Běžná trafopájka pracuje s vyšší teplotou a může dojít k poškození komponent sestavy v blízkosti letování. Vše je potřeba letovat před vlepením do hliníkového profilu. Aby se letovaný spoj během pár vteřin povedl, je nutné dodržovat zásady letování, tzn. udržovat čistý hrot, správnou teplotu hrotu, používat vhodné pájedlo (pastu, kapalinu, kalafunu) a vhodnou pájku (směs cínu).

Doplňkové parametry

Kategorie: LED pásky CCT a LED pásky barevné RGB
Příkon LED pásku: 10 W
Šířka LED pásku: 8 mm
? Napájení: 12 V DC
? Příkon: 10 W/m (+15%/-20%)
? Proud: 0,83 A/m (±10%)
? Světelný tok (svítivost): R 216 lm/m, G 432 lm/m, B 172 lm/m (±10%)
Šířka pásku: 8 mm
Výška pásku: 2 mm
? Modul: 20,83 mm / 3 led
LED čip: 3838
Počet led: 144 led/m
? Doporučená max. linie: 5 m
Pracovní teplota: -25°C až 60°C
Index podání barev CRI: neudává se
Vyzařovací úhel: 120°
Barevná teplota: neudává se
? Barva světla: R 625 nm, G 525nm, B 470 nm
Stmívatelné: ano
Balení: 5 m
Životnost pásku: 50000 hodin
? Stupeň krytí: IP 20
? Lepící vrstva: 3M 300 LSE