LED pásek CCT 2835 120LED/m 2x1000lm 12V/24W 3000-6000K

Kód: 3100040000
219 Kč / m 180,99 Kč bez DPH
Skladem (19,5 m)
Můžeme doručit do:
20.06.2024
Možnosti doručení

LED pásek CCT s plynule nastavitelnou intenzitou a teplotou barvy světla od studené přes neutrální až po teplou bílou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

LED pásek CCT se skládá střídavě ze studených a teplých čipů a pomocí ovladače s přijímačem se mění teplota barvy světla. Je vhodný pro náladové osvětlení v interiéru nebo designové osvětlení nábytku, podsvícení stropů místností aj. Při práci lze zvolit studený odstín a při odpočinku přejít na pohodovou teplou barvu světla. Při smíchání obou barevných teplot vznikne neutrální barva přibližně 4500K. Oproti jednobarevným páskům jsou u CCT pásku 3 kontakty a pro připojení je potřeba třížilový kabel.

Při překročení doporučené maximální linie LED pásku dochází na konci pásku ke snížení svítivosti. Čím je pásek delší, tím bude pokles svítivosti větší. K zamezení poklesu svítivosti v případě potřeby dlouhých linií se doporučuje pásek napájet buď od prostředku a nebo z obou konců. Taktéž dlouhý přívodní káblík od zdroje k pásku (více jak 2-3m, záleží na průřezu vodiče) způsobí pokles svítivosti celého pásku. Pásek je napájen bezpečným napětím 12V DC. Sestavení osvětlení by měl provádět odborník s patřičnou kvalifikací. Při neodborném či nešetrném zacházení nebo špatném zapojení hrozí zničení pásku.

LED pásek potřebuje pro dlouhodobou správnou funkci provozní teplotu nejlépe do 50°C. Z tohoto důvodu se pásky lepí na hliníkové profily, které kromě dekorační a ochranné funkce zajišťují chlazení pásků. Maximální uváděné životnosti pásků jsou hodnoty při provozní teplotě do 30°C. Naložený hliníkový profil odvádí teplo lépe než zafrézovaný profil. Je rozdíl řešit chlazení pásků krátkodobě svítících a celodenně svítících.

Aby se LED pásek dobře chladil, je nutné, aby byl dokonale přilepený k hliníkovému profilu. Tento by měl být suchý, čistý a odmaštěný. Při lepení pásku je důležité pracovat s citem, aby neprasklo pouzdro čipu. Pokud k tomu dojde, jeden modul LED pásku nebude svítit. Pro letování spojů se používá mikropájka nebo pájecí stanice s teplotou hrotu kolem cca 300°C. Běžná trafopájka pracuje s vyšší teplotou a může dojít k poškození komponent sestavy v blízkosti letování. Vše je potřeba letovat před vlepením do hliníkového profilu. Aby se letovaný spoj během pár vteřin povedl, je nutné dodržovat zásady letování, tzn. udržovat čistý hrot, správnou teplotu hrotu, používat vhodné pájedlo (pastu, kapalinu, kalafunu) a vhodnou pájku (směs cínu).

Doplňkové parametry

Kategorie: LED pásky CCT a LED pásky barevné RGB
Příkon LED pásku: 24 W
Šířka LED pásku: 10 mm
? Napájení: 12 V DC
? Příkon: 24 W/m (+15%/-20%)
? Proud: 2 A/m (±10%)
? Světelný tok (svítivost): 2000 lm/m (±15%) obě barvy najednou
Šířka pásku: 10 mm
Výška pásku: 1,9 mm
? Modul: 50 mm / 6 led
LED čip: 2835
Počet led: 120 led/m
? Doporučená max. linie: 5 m
Pracovní teplota: -25°C až 60°C
? Index podání barev CRI: >80
Vyzařovací úhel: 120°
? Barevná teplota: 3000 K - 6000 K
? Barva světla: studená bílá, neutrální bílá, teplá bílá
Stmívatelné: ano
Balení: 20 m
? Životnost pásku: 50000 hodin
? Stupeň krytí: IP 20
? Lepící vrstva: 3 M VHB

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: