vzpěra výklopná a sklopná DUO Kesseböhmer

Kód: 1330062000
204 Kč / ks 168,60 Kč bez DPH
Skladem (42 ks)
Můžeme doručit do:
29.5.2024
Možnosti doručení

Vzpěra pro výklopná a sklopná nábytková dvířka.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vzpěra DUO od firmy Kesseböhmer (v minulosti pod názvem HUWIL) se používá nejčastěji pro výklopná nábytková dvířka. Při správném seřízení brzdící síly dvířka drží v každé otevřené poloze. V návodu k použití jsou udané tři montážní pozice, podle kterých se dvířka budou otevírat maximálně na 75° , 90° a 110°.  Pro zvolený maximální úhel otevírání dvířek musíte mít na dvířkách panty, které tento úhel otevření umožňují.  

Vzpěra lze také použít pro sklápěcí nábytková (barová) dvířka. Pro tuto funkci je potřeba přesunout ramena vzpěry přes sebe a tím se vzpěra stane brzdící a můžete bezpečně otevírat sklápěcí dvířka bez rizika nekontrolovaného pádu. 

Uprostřed vzpěry je imbusový šroub, kterým se nastavuje správná brzdící síla vzpěry. Při prvním nastavení a používání nové výklopky DUO dojde po určitém počtu otevření dvířek k usazení mechanismu a povolení brzdící síly. Poté opět seřídíte vhodnou brzdící sílu a tato již bude držet nastavení.  Pod imbusovým šroubem jsou speciální pérové podložky naskládané v určitém pořadí, které mají funkci, aby se imbusový šroub při otevírání a zavírání dvířek nepovoloval nebo nedotahoval.  

Pokud je výklopka namontována na dvířkách např. v kuchyni, kde se vyskytují mastné výpary, může po nějaké době dojít k usazení mastnoty v mechanismu vzpěry a prokluzování brzdícího mechanismu. Pokud se při tomto problému rozhodnete výklopku rozebrat a odmastit např. lihem, je důležité při zpětné montáži zachovat pozice pérových podložek pod seřizovacím imbusovým šroubem. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Výklopné mechanismy
Členění výklopů: Mechanismy