vypínač a stmívač TOL-01S MINI tlačítkový 12V/5A/60W

Kód: 3130003120
389 Kč / ks 321,49 Kč bez DPH
Skladem (10 ks)
Můžeme doručit do:
29.5.2024
Možnosti doručení

Spolehlivý mini vypínač se stmíváním a pamětí posledního nastavení i po výpadku proudu určený do hliníkového profilu pro ovládání LED pásků.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Menší varianta kvalitního tlačítkového vypínače pro zapínání a vypínání napěťových LED pásků s funkcí nastavení intenzity svitu, kterou si pamatuje nejen po vypnutí tlačítkem, ale i po vypnutí napájení. Jeho velkou výhodou je mechanické ovládání, které nelze rušit okolními vlivy.

Vypínač si pamatuje poslední nastavenou intenzitu světla před vypnutím LED pásku tlačítkem vypínače. Pokud se ale vypne napájecí zdroj při rozsvíceném pásku a opět se zapne, pásek zůstává vypnutý a musí se zapnout tlačítkem vypínače.  Pokud toto tovární nastavení nevyhovuje, může se jednoduchým přeprogramováním změnit a vypínač po zapnutí elektřiny do LED zdroje pásek rozsvítí na poslední nastavené intenzitě světla před vypnutím zdroje.  Toto přenastavení má využití v případě, kdy máte například přívod elektřiny do trafa ovládaný nástěnným vypínačem a tlačítkový vypínač slouží pouze jako stmívač.  
Přeprogramování se provede tak, že se odpojí napájecí napětí 12V, stiskne se a drží tlačítko vypínače, připojí se napájecí napětí (dojde k rozsvícení pásku) a uvolní se tlačítko. Stejným postupem lze vrátit původní stav. 

LED pásek a káblík od napájecího usměrněného zdroje se k vypínači připojí letováním. Při připojování je nutno dbát na správné připojení napájecího napětí, nezaměnit vstup s výstupem a dodržet správnou polaritu na vstupu i výstupu. Při nesprávném zapojení může dojít ke zničení vypínače

Pro napájení ze sítě použijte napájecí stejnosměrný zdroj 12V určený pro napěťové LED pásky. Plošný spoj vypínače se musí do hliníkového profilu přilepit tenkou oboustrannou lepící páskou nebo např. silikonovým tmelem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Led ovladače do hliníkového profilu
Ovládání vypínače: Mechanicky
Orientační dioda: Ne
? Vstupní napětí: 12 V DC
? Proudové zatížení: max. 5A
? Způsob ovládání: mechanické tlačítko
Rozsah regulace: 1 - 100 %
Rozměry: 10 x 25 mm
? Stupeň krytí: IP 20
Paměť posledního nastavení jasu: ano
Paměť posledního nastavení jasu po odpojení napájení: ano

Video návod pro vypínač TOL 01 S MINI.