vypínač a stmívač LUX E2 dotykový 12V/8A/96W

Kód: 3130003000
214 Kč / ks 176,86 Kč bez DPH
Skladem (18 ks)

Spolehlivý vypínač se stmíváním a modrou orientační diodou do LED profilu s pamětí poslední nastavené intenzity světla před vypnutím. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Velmi spolehlivý vypínač s jednoduchým dotykovým kapacitním ovládáním určený pro spínání LED osvětlení. Pružina vypínače je svojí délkou vhodná i pro použití v hlubších profilech. V nižších profilech je nutno pružinu zkrátit tak, aby byla mírně stlačená a dotýkala se difuzoru. Pružina je z tvrdého drátu a pro ucvaknutí je potřeba použít vhodné štípací kleště. Při zakracování pracujte s citem, aby nedošlo k odtržení pružiny od plošného spoje.

Plošný spoj vypínače se musí do hliníkového profilu přilepit tenkou oboustrannou lepící páskou nebo např. silikonovým tmelem.

Místo s vypínačem označuje po připojení napětí modře svítící dioda. V tomto místě se dotykem zapíná a vypíná osvětlení. Při zapnutém světle se delším dotykem v místě kontaktu pružiny s difuzorem reguluje intenzita svitu. Vypínač si pamatuje poslední nastavenou intenzitu světla před vypnutím. 

Při připojování je velmi nutné správně připojit napájecí napětí, nezaměnit vstup s výstupem a dodržet správnou polaritu. Při nesprávném zapojení může dojít ke zničení součástek vypínače. Připojení napájecího vodiče na vstupu a LED pásku na výstupu se provádí letováním.

Pro napájení ze sítě použijte napájecí zdroj 12V určený pro napěťové LED pásky. 

Podrobný návod s popisem nastavení najdete v záložce soubory ke stažení.

Video návod pro vypínač LUX E2